Türkiye’nin önde gelen savunma sanayii firmalarından biri olan ve Altay tankı seri üretimi işini de alan  BMC, Tunus İçişleri Bakanlığının “Uluslararası Zırhlı Araç İhalesi”ni kazanarak dokuz 4×4 Orta Sınıf Çok Amaçlı Zırhlı Araç (MPAV) üretimine yönelik sözleşme imzaladı.

BMC ve diğer Türk savunma sanayii şirketleri, paletli, zırhlı ve taktik tekerlekli araçlardan oluşan geniş ürün ailesiyle başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere dost ve müttefik ülkelerin ihtiyaçlarına yönelik özel çözümler sunmaya devam ediyor. BMC’den yapılan açıklamaya göre, Tunus İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan “Uluslararası Zırhlı Araç İhalesi”ni kazanan şirket, ilgili bakanlıkla sözleşme imzaladı.

İhale sürecinde BMC, küresel pazarda faaliyet gösteren ABD, Almanya, Fransa ve Finlandiya menşeli birçok dünya devi askeri araç üreticisi firmayı geride bıraktı. Türk savunma sanayiinin ihracat alanında gösterdiği başarılara bir yenisini ekleyen BMC, halihazırda TSK envanterinde kullanılan Orta Sınıf Zırhlı Araç çözümlerini ilk defa yurt dışında bir ülkenin envanterine sokma başarısını gösterdi.

İmzalanan sözleşme kapsamında, Tunus İçişleri Bakanlığı isteklerine yönelik üretilecek dokuz 4×4 Orta Sınıf Çok Amaçlı Zırhlı Araç ile entegre lojistik destek çözümleri de kullanıcıya sunulacak.